Ultima actualizare: azi, 10:08
Sport

Simona Halep s-a calificat în sferturi la Australian Open

Simona Halep s-a calificat în sferturile de finală ale Australian Open după ce a învins-o, luni, pe Elise Martens (scor 6-4, 6-4).

Românca, situată pe locul 3 WTA, și-a însușit victoria după circa o oră și jumătate de joc.

Din cele patru partide disputate direct între cele două sportive, Halep a câștigat trei.

Statisticile arată că Simona Halep s-a calificat de 14 ori în sferturile de finală ale unui turneu de Mare Șlem.

Halep o va întâlni în sferturi pe Anett Kontaveit, locul 31 WTA.

***
Pentru a fi la curent cu ştirile PortalCJ vă invităm să ne urmăriţi şi pe Facebook.

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

Acest sit folosește Akismet pentru a reduce spamul. Află cum sunt procesate datele comentariilor tale.

Mai multe despre Sport
CFR Cluj victorie! A bătut cu 1-0 pe Rennes în Europa League

Echipa de fotbal CFR Cluj a învins în această seară pe stadionul ”Dr. Constantin Rădulescu” echipa franceză Rennes într-un meci...